15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
 
 İlçemizde 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri çerçevesinde, vatandaşlar Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan geceye kadar demokrasi nöbeti tutmayı sürdürdü.
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Demokrasi Nöbeti Pazar gece yarısına kadar devam etti.
 
Demokrasi nöbetine Kaymakam Sayın Hasan GÜNAYDIN, Mengen Belediye Başkanı Sayın Turhan BULUT, Gökçesu Belediye Başkanı Sayın Atilla ATEŞ, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Zeki OZULLUOĞLU, AK Parti İlçe Başkanı Sayın M. Muhammet SARGIN,  daire müdürleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ve çok vatandaş katıldı.
 
Vatandaşlarımız ellerinde Türk bayrakları Demokrasi Köşesinde bir araya gelerek demokrasi nöbeti tuttular.
 
Kur-an'ı Kerim tilavetinin okunarak başlayan Demokrasi Nöbetinde ilahiler okundu marşlar çalındı ve Mengen ülkemizi bölmek isteyen hainlere bu ülkeyi bölemeyeceklerini bir kez daha gösterdi.
 
Marşların söylendiği nöbette yer alan Kaymakam Hasan GÜNAYDIN,  diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar topluluk halinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, "Şehitler Ölmez, vatan bölünmez" sloganları attılar.
 
        Vatandaşlarımız huzurunda bir konuşma yapan Kaymakam Hasan GÜNAYDIN, Mengen halkına Demokrasiye, Milli Birliğimize, Şehit ve Gazilerimize sahip çıktıkları için teşekkür etti ve ülkemizin bölünmemesi için toplum olarak hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduğumuzu ayrıca 15 Temmuzu unutmamız ve unutturmamamız gerektiğini bir kez daha tekrar ederek sözlerini tamamladı.
 
      İlçemiz Orman İşletme Müdürlüğünce 15 Temmuz’un anısına vatandaşlarımıza fiden hediye edildi ve nöbete katılan vatandaşlarımıza kaymakamlığımızca helva ikram edildi.