19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde yapılan törenlerle kutlandı. Törene Kaymakam Hasan GÜNAYDIN, İlçe Protokolü,öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldılar.
 
Saat 09.30'da Mengen Kaymakamlığı Tören Alanında  Atatürk Anıtına çelenk sunumu, Şehitlerimizin huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının  ardından tören saat 10.00'da Mengen Kaymakamlığı Kapalı Spor Salonunda devam etti.
 
İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başlayan program, Gentaş Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Raif EROL tarafından gençlik adına konuşma yapıldı. Gökçesu Ortaokulu öğrencilerinden Enise ÇUKUR, "Sakarya  Türküsü" adlı şiiri okudu. Mengen Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından Halkoyunları gösterisi yapıldı. Pazarköy Cezmi Bilgin Ortaokulu öğrencilerinden Deya SATICI "Ey Vatan" adlı şiiri okudu. Gentaş Çok Programlı Lisesinin hazırladığı Zumba Gösterisinin sunumu yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Bağlama kursiyerlerinin gösterisi, Gentaş Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi öğrencilerinin işaret dili eşliğindeki gösterilerinin sunulması, İlçemizde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.