Milletimizin bağımsızlık iradesini ortaya koyarak, yeniden doğduğu 19 Mayıs 1919 tarihi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde büyük fedakârlıklarla verilen mücadelenin, Cumhuriyetle taçlandırıldığı zafer yürüyüşünün ilk adımıdır.
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milletçe milli mücadeleye başlandığı bu önemli günü her zaman geleceğinin teminatı olarak gördüğü Türk Gençliği’ne bayram olarak hediye etmiştir.
 
Sevgili gençler; sizlere miras bırakılan tüm manevi ve milli değerlerimizi koruyup kollamak, gelecek nesillere aktarmak ve Türkiye Cumhuriyetini muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmanın şerefli bir görev olduğunu asla unutmamalısınız.
 
Dünden bugüne vatanımızın bir karış toprağı için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimiz ile devletimizin bekası için canlarını feda eden ve feda etmekten çekinmeyen başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, tüm gençlerimizin ve vatandaşlarımızın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.  
 
 
 
Hasan GÜNAYDIN
      Kaymakam