Mengen Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Aşçılık Meslek Yüksekokulu seminer salonunda "Mengen Özelinde Kırsal Kalkınma ve Hayvancılık Paneli düzenlendi. Panele Mengen Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Mengen Belediyesi ve Mengen Ziraat Odasınca destek verildi.

        İlçemiz Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Semih TATLI'nın moderatörlüğünde başlayan panelin açılış konuşmasını İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan TAŞ gerçekleştirdi. Kendisi de Mengenli olan Prof. Dr. Orhan ÇETİN "ekstansif hindi yetiştiriciliği" hakkında, Veteriner Hekim Emre ARSLAN "ekstansif kaz yetiştiriciliği" konusunda çiftçileri bilgilendirdi. Konya Selçuk Üniversitesi 
Veterinerlik Fakültesinden Prof. Dr. Ahmet GÜNER’in  Sucuk Üretimi ve Peynir Teknolojisi Sunumu yetiştiriciler tarafından ilgiyle takip edildi. Prof.Dr. Hüseyin ERDEM tarafından "İneklerde Gebelik Konusu" anlatıldı. Doç. Dr. M.Selçuk ALATAŞ, Arş. Gör. Mustafa ÇAM ve  Veteriner Hekim Zahit K. KAYA tarafından "İneklerde Beslenme, Buzağı Bakımı ve Kasaplık Kuzu Yetiştiriciliği" konusunda sunumlar yapıldı. Soru Cevap kısmının ardından, 165 adet katılımcıya sertifika takdim edilerek etkinlik sona erdi.