İlçemizde''15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'' Programı 15 Temmuz 2018 tarihinde Saat 11:00'de Şehit Asteğmen Hasan DURMUŞOĞLU' nun Dereköy Köyünde bulunan Kabri ziyaret edilerek Dualar okunması ile başlamış ve Saat:13:00'de Beşler Mahallesi Camiinde Şehitlerimizin Aziz Ruhuna İthafen Mevlidi Şerif okunmuştur.
 
        Saat 21:00'de Demokrasi Köşesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın ''15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' mesajı vatandaşlarımıza iletildi. Şehitlerimizin Aziz Ruhlarına İthafen Hatmi Şerif ve Dualar okunmasının ardından çeşitli ikramlar yapıldı. Saat 00:13'da Camilerimizden Salalar okunmasıyla program sona erdi.
 
        Programa Kaymakamımız Hasan GÜNAYDIN, Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT, Gökçesu Belediye Başkanı Atilla ATEŞ, İl Genel Meclis Üyesi Zeki OZULLUOĞLU, Adalet ve Kalkınma Partisi Mengen İlçe Başkanı Muhammet SARGIN, Kamu Kurumu Amirleri ve Personelleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile Vatandaşlarımız katıldılar.