Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 25. Dönem Kepçe Devir Teslim Töreni Mengen Kaymakamlığı’nın desteğiyle Aşçılık Lisesi Çok Amaçlı Salonunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali ERCOŞKUN, Fehmi KÜPÇÜ, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ ,Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT , Bolu ve Mengen Bürokratları , okulun eski mezunları, öğrenci velileri ve öğretmenlerin katılımıyla heyecanlı ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
 Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ‘nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih CELEPCİ tarafından yapıldı.
Okul birincisi Anıl Efe ÇAM duygusal bir konuşmayla arkadaşlarına seslendi. “Bugün gururu, sevinci ve hüznü bir arada yaşadığım çok özel bir gün. Biliyorum ki aynı yolu yürüdüğüm arkadaşlarım da benimle aynı duyguları yaşıyor. Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘nin adını her yerde gururla taşıyacağız. Öğretmenlerine şükranlarını ve teşekkürlerini sunan Anıl Efe ÇAM okulumuza layık bireyler olmak için yılmadan tüm gücümüzle  çalışacağız.  “ dedi.
Duayen aşçılar adına öğrencilere ve misafirlere seslenen Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Başkanı  Gökhan TUFAN öğrencilerden Türk mutfağına sahip çıkmalarını ve bunun için yılmadan çalışmaları istedi.
Aşçılık Lisesi öğrencilerinin bu anlamlı gününde ziyaretleriyle öğrencileri onurlandıran Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ törende bir konuşma yaptı. Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve Türkiye ‘nin büyümeye devam edeceğini söyledi.Bakanlık olarak mikro ölçekli girişimleri desteklediklerini, bu konuyla ilgili yeni bir proje başlattıklarını ve yaklaşık 11 milyar civarında bir tutarı mikro Kobilerle buluşturmak istediklerini söyledi. Konuşmasının sonunda kepçeyi devralan öğrencilere motivasyonlarını arttıracak, aşçılık becerilerinin gelişmesine olanak sağlayacak modern bir mutfak ve Aşçılık Lisesi’ne araç sözü verdi.Konuşmasının ardından okula destek olan katılımcılara plaket vererek bu yıl mezun olarak aşçılık sektörüne ilk adımı atan 111 öğrenciyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
12. sınıf öğrencileri Anıl Efe ÇAM, Muhammed ÇAVUŞ , Faruk ŞALLI ; 11. sınıf öğrencileri Asrın ALTINÖZ, Kemal Caner ÖREN, Batuhan KOCA ‘ya bir yıl önce devir ve emanet aldıkları kepçeyi Yiyecek İçecek Hizmetleri dersi öğretmeni Gökhan GÖKDEMİR yönetiminde devrettiler. Okulumuz Biyoloji öğretmeni Melih TOPRAK eşliğinde aşçılık yeminini eden öğrenciler mezuniyet sevincini aileleri ve arkadaşları ile paylaştılar.
Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresi tarafından misafirlere yapılan Mengen Pilavı ve döner ayran ikramıyla program sona erdi.